La Pared

Marzec 25, 2018
Fuerteventura

Niewielka wioska położona na zachodnim wybrzeżu na wysokości Costa Calmy. Obie miejscowości leżą na tzw. Istmo de la Pared („Przesmyku La Pared”) czyli miejscu największego przewężenia Fuerteventury. Od wybrzeża do wybrzeża wyspa ma w tym miejscu 6 km.

Wyjeżdżając z Costa Calmy po kilku kilometrach można dać się zaskoczyć: nagle przed oczami wyrosną nam klify. Zobaczymy, że zachodnie wybrzeże jest niespokojne, ocean wzburzony, ani śladu tu pięknych piaszczystych plaż, które królują w kurortach. W dole widać La Pared. Przeważa tu niska zabudowa, wiele tu bungalowów i małych domków. Na ulicach mało ludzi – część zabudowy to mieszkania wakacyjne wykorzystywane przez właścicieli tylko w wybranych okresach w ciągu roku.

La Pared jest na Fuerteventurze ukochaną wioską surferów. Wiatr i silne fale zachodniego wybrzeża pozwalają na śmiganie z deską po oceanie. Znajduje się tu kilka szkółek surferskich, można wypożyczyć także sprzęt. Klify często odwiedzane są przez turystów, którzy z zapartym tchem śledzą zmagania surferów. Warto się tu wybrać nie tylko w ciągu dnia, żeby zobaczyć sportowców na fali, ale przede wszystkim wieczorem, w czasie zachodu słońca, bo są tu one spektakularne. Można pokusić się o wyjście do restauracji właśnie o tej porze – niezwykle popularna jest tu przede wszystkim Bahia de La Pared specjalizująca się w rybach i owocach morza.

W przeszłości La Pared wyznaczało granicę pomiędzy Maxorata i Jandią – dwoma królestwami Guanczów, pierwszych mieszkańców Wysp Kanaryjskich. Sama nazwa „La Pared” oznacza „ścianę”, „mur” , który oddzielał te królestwa. Szczątki tego muru zachowały się w kilku miejscach w wiosce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Rico Canarias- wycieczki fakultatywne Fuerteventura