Fuerteventura, Inne Wyspy Kanaryjskie

Z Fuerteventury na Lanzarote na własną rękę

Od lat przyjęło się, że ważną atrakcją podczas pobytu na Fuerteventurze jest wycieczka na Lanzarote.

Lanzarote jest szczególnym miejscem i fenomenem na skalę światową. Niewielka wyspa, mająca niewiele ponad 60 km długości, oferuje moc atrakcji: park narodowy z wciąż gorącymi wulkanami, tunel wulkaniczny, artystyczne instalacje Cesara Manrique, szmaragdowe jeziorko ukryte w kraterze oraz ciągnące się po horyzont winnice regionu La Geria.

Połączenia promowe pomiędzy Fuerteventurą i Lanzarote realizowane są z miejscowości Corralejo. Krótka, około półgodzinna, przeprawa zachęca by w czasie urlopu na Fuerteventurze wybrać się na sąsiednią wyspę.

Wiele osób skuszonych niskimi cenami wynajmu samochodów oraz paliwa decyduje się wybrać na Lanzarote na własną rękę. Najczęściej dopiero przy zakupie biletów promowych, pojawia się pierwsze zaskoczenie. Bo samochód to jedynie początek wydatków. Zanim zdecydujecie się samodzielnie zorganizować wyprawę na Lanzarote z Fuerteventury przekalkulujcie wszystkie niezbędne wydatki całego przedsięwzięcia.

Poniżej przedstawiamy kalkulację wyjazdu na Lanzarote dla dwóch osób dorosłych:

Samochód z wypożyczalni (1 dzień) : 40 € (Sprawdźcie czy Wasza wypożyczalnia pozwala na wjechanie autem na prom!)

Dwa bilety pasażerskie plus opłata za przeprawę promową samochodu: 135 €   (60€/os. + 15 € za samochód)

Bilet wstępu do Jameos del Agua: 15 €/os.

Bilet wstępu do Parku Timanfaya: 20 €/os.

Obiad: min. 10€/os.

Benzyna: 25 € (po samej Lanzarote. Jeśli wycieczkę zaczynamy z południa Fuerteventury – z Costa Calmy lub Morro Jable – jadąc na prom do Corralejo, wówczas musimy doliczyć benzynę wykorzystaną na przejechanie ponad 200 km na dojazd do promu i powrót do hotelu)

Zatem łączny koszt dla dwóch osób to nie mniej niż 280 euro!

OCZYWIŚCIE: żeby zredukować koszty można wypożyczyć auto na większą liczbę dni, wówczas koszt dzienny zmniejsza się. Lub znaleźć współtowarzyszy podróży, którzy podzielą z nami koszty samochodu i benzyny. Można również nie zjeść obiadu w restauracji i zabrać ze sobą prowiant.

Oprócz linii Armas i Fred Olsen (sprzedających pasażerskie bilety promowe w cenie około 60 – 65 €/os) pływa też mniejszy i tańszy statek należący do Linias Romero. Niestety, nie zabierzemy na jego pokład auta, jest to wyłącznie prom pasażerki. Korzystając z niego należy wynająć inny samochód na Lanzarote.

Poza finansowymi aspektami wycieczki na Lanzarote warto wiedzieć, że zwiedzanie Parku Narodowego Timanfaya (głównej atrakcji wyspy) czyli przejazd tzw. Ruta de los Volcanes, odbywa się wyłącznie autokarem. Zorganizowane wycieczki korzystają ze swoich autobusów. Turyści indywidualni muszą wsiąść do autobusu należącego do parku, który rusza w trasę wtedy, gdy się zapełni. Ponadto w szczycie sezonu, kiedy na wjazd do parku oczekują dziesiątki samochodów, tylko autokary wycieczkowe wpuszczane są bez kolejki. Tkwiąc w korku, następnie czekając na wypełnienie się autobusu, turyści indywidualni spędzają w parku dużo więcej czasu niż chcieliby, a to najczęściej skutkuje tym, że muszą zrezygnować z zaplanowanych wcześniej punktów programu.

Zanim więc zdecydujecie się jechać na Lanzarote na własną rękę, sprawdźcie wszystko dokładnie.

Przekalkulujcie, porównajcie ceny. Uwierzcie, że wycieczka zorganizowana samodzielnie, nie będzie ani tańsza, ani też nie sprawi, że zobaczycie więcej i sprawniej.

A wszystkim, którzy w czasie wakacji na Fuerteventurze mieliby ochotę odkryć Lanzarote, polecamy naszą wycieczkę. Z obiadem, z polskim przewodnikiem, ze wszystkimi biletami wstępu w cenie. Płyniemy tam z Fuerteventury w każdą środę.

Program wycieczki  https://rico-canarias.pl/wycieczki/lanzarote/

P.S.Bilety promowe znajdziecie na stronach:

Naviera Armas, bilet pasażerski w dwie strony – około 60 €   https://www.navieraarmas.com/inicio  

Fred Olsen, bilet pasażerski w dwie strony – około 65 €  https://www.fredolsen.es/es

Lineas Romero, bilet pasażerski w dwie strony – około 40 € https://www.lineasromero.com/

Aktualne ceny biletów wstępu do atrakcji turystycznych na Lanzarote: http://www.cactlanzarote.com/

Powiązane wpisy