Supermarketowe zakupy na wyspie

Maj 7, 2018
Fuerteventura

Wyspy Kanaryjskie wciąż jeszcze są dla większości wakacjami all inclusive. Turystyka czarterowa z pakietem przelot+ transfer + hotel sprawia, że większość turystów lecąca na Kanary z Polski posiłki je w hotelach, a zakupy ogranicza do poszukiwania pamiątek.

Z każdym rokiem przybywa jednak osób, które wyszukują tanich przelotów na Fuerteventurę i na własną rękę wynajmują mieszkania wakacyjne. Chcąc utrzymać w ryzach wakacyjny budżet, decydują się na samodzielne przygotowywanie posiłków w apartamentach, które zwykle mają dobrze wyposażoną kuchnię. Zwykle wtedy urlop należy rozpocząć od dużych zakupów spożywczych. W najkorzystniejszych cenach zrobicie je w mercadonie, lidlu i hiperdino.

Wracając do domu z siatami wypełnionymi jedzeniem, pomyślałam któregoś dnia, że napiszę jakie pozycje znalazły się na moim paragonie, by pokazać orientacyjne ceny na wyspie. Są to ceny z marketów mercadona (która ma 4 sklepy na wyspie) i jedynego na wyspie lidla. W kurortach, gdzie znajdziecie dużo mniejsze sklepy samoobsługowe, ceny są wyższe. W przypadku wielu produktów nie są to różnice rażące, ale jednak zauważalne. Przykładowo, litr mleka, za który w mercadonie płacę 58 centów, w Costa Calmie  kosztuje około 1 euro. Banany, kupowane w markecie kosztują 1,70 euro, w samoobsługowych sklepach w kurortach nie zdarzyło mi się widzieć taniej niż za 2,20 €. Poza ceną, różnice często są w jakości. W kurortach dużo skromniej wyglądają półki ze świeżymi owocami i warzywami, ze świecą szukać też lad chłodniczych z mięsem, krojonym na plasterki serem czy wędlinami.

Zatem jeśli przylecicie na Fuerteventurę na własną rękę i zdecydujecie się na samodzielne przygotowywanie posiłków, bierzcie auto i ruszajcie do większych sklepów po zaopatrzenie.

Tyle zapłaciłam podczas ostatnich zakupów (ceny z końca kwietnia 2018):

 

Filet z piersi kurczaka 1 kg – 6,15 €

Karkówka wieprzowa- 5,49 €

Skrzydełka z kurczaka, opakowanie 450 g – 2,92 €

Pizza mrożona – 2,99 €

Ziemniaki (worek 5kg) – 4,29 €

Pomarańcze na sok (worek 5 kg) – 5,90 €

Sałata mix w paczce (250 g)- 1,19 €

Rukola w paczce (100 g) – 1,99 €

Masło (kostka) – 1,49 €

Jogurt naturalny (6x 125 g) – 1,39 €

Ser żółty w plasterkach 200g – 1,99 €

Boczek w plastrach (210 g) – 1,75 €

Napój gazowany w puszce – 0,37 €

Mleko w kartonie 1l – 0,58 €

Mozarella (kulka) – 0,80 €

Szampon H&S (270 ml)– 2,29 €

Dezodorant Rexona w spray’u – 1,98 €

Woda mineralna 0,5 l (zgrzewka – 6 szt) – 1,50 €

Woda mineralna 1,5 l – 0,45 €

Jajka „jedynki” (6 szt.) – 1,69 €

Olej słonecznikowy 1l – 0,99 €

Dżem truskawkowy – 1,05 €

Pomidorki koktajlowe (pudełko ok 250 g) – 0,99 €

Pomidory 1 kg – 1,69 €

Ogórek szklarniowy 1 szt. – 0,75 €

Cytryna 1 szt. – 0,33 €

Wino białe 0,7 l – 2,85 €

Piwo Dorada – puszka 0,33 l – 0,55 €

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Rico Canarias- wycieczki fakultatywne Fuerteventura