Oferujemy wypożyczenie samochodów z pełnym ubezpieczeniem i bez wstępnych opłat rezerwacyjnych.

Samochody z ubezpieczeniem poszerzonym o drogi szutrowe:

Samochody w tej kategorii mają ubezpieczenie ważne zarówno na drogach asfaltowych, jak i szutrowych. Można nimi wjeżdżać na drogę prowadzącą do plaży Cofete oraz inne dzikie plaże zachodniego wybrzeża. Podstawianymi samochodami jest najczęściej Dacia Duster lub Ford Ecosport.

SAMOCHODY EKONOMICZNE ZE STANDARDOWYM UBEZPIECZENIEM (WAŻNYM NA DROGACH ASFALTOWYCH) .

Grupa A (samochód 4-osobowy - ford ka lub podobny): 1 dzień - 52 €, 2 dni - 98 €, 3 dni - 147 €, 4 dni - 180 €, 5 dni - 225 €

Grupa B (samochód 5-osobowy - ford ka +, renault clio lub podobny): 1 dzień - 58 €, 2 dni: - 110 €, 3 dni - 165 €, 4 dni - 200 €, 5 dni - 250 €

Grupa C (dacia sandero lub podobny): 1 dzień - 65 €,  2 dni: 124 €, 3 dni: 186 €, 4 dni: 232 €, 5 dni: 290 €

Grupa D (ford c max): 1 dzień - 75 €, 2 dni - 144 €, 3 dni - 216 €, 4 dni - 264 €, 5 dni - 330 €

Grupa G (samochód 7-osobowy: ford connect/ dacia lodgy): 1 dzień - 120 €, 2 dni - 220 €, 3 dni - 330 €, 4 dni - 408 €, 5 dni - 510 €

Wypożyczenie samochodów

W celu sprawdzenia dostępności określonej kategorii samochodu i rezerwacji w wybranym terminie prosimy o kontakt mailowy: info@rico-canarias.pl (w treści maila prosimy podać nazwę hotelu, liczbę dni wynajmu, imię i nazwisko kierowcy oraz numer telefonu, który będzie aktywny podczas pobytu na wyspie). Po potwierdzeniu dostępności samochodu ustalimy czas jego odbioru.

Odbiór samochodu i umowa

Samochody podstawiane są od poniedziałku do soboty pod hotele w głównych miejscowościach turystycznych Fuerteventury (w godz. 09:00 -10:30, w zależności od lokalizacji hotelu). Do hoteli w Corralejo oraz Tarajalejo samochody podstawiane są przy wynajmie na min. 2 dni.

Po skończonym użytkowaniu kluczyki należy pozostawić w recepcji hotelowej ostatniego dnia wynajmu wieczorem (będą zabrane przez pracowników wypożyczalni we wczesnych godzinach porannych).

Należność za samochód można opłacić gotówką w euro lub kartą. Niezależnie od formy płatności przy podpisywaniu umowy niezbędne jest posiadanie karty kredytowej lub debetowej. Wypożyczalnia nie blokuje na niej depozytu w momencie przekazywania samochodu. Dane z karty są wpisywane w umowę i są zabezpieczeniem na wypadek: zatankowania niewłaściwym paliwem (np. diesel zamiast benzyna), zwrotu samochodu z mniejszą ilością paliwa niż była w momencie przekazywania auta lub zagubienia kluczyków. Pozostałe zdarzenia objęte są ubezpieczeniem.

Właścicielem samochodów jest lokalna wypożyczalnia. Rico Canarias występuje w roli pośrednika w procesie rezerwacji przekazując wypożyczalni dane osoby dokonującej rezerwacji. Podpisanie umowy oraz rozliczenie całej należności następuje w momencie przekazania samochodu przez pracownika wypożyczalni

Ubezpieczenie i warunki wynajmu

Samochody mają kompletne ubezpieczenie (OC i AC) ważne na drogach asfaltowych. W przypadku modeli typu SUV ubezpieczenie poszerzone jest o drogi szutrowe.

Samochodami nie wolno wjeżdżać na promy i przepływać na inne wyspy.

Samochód należy oddać z taką samą ilością paliwa jak w momencie odbioru (poziom paliwa w baku zostanie zaznaczony w umowie).

Wszystkie modele wyposażone są w klimatyzację i manualną skrzynię biegów.

Samochody z grupy A mają 4 miejsca pasażerskie. Grupa B, C i D - 5 miejsc. Grupa G - 7 miejsc.

Kontrakt zawiera nielimitowaną liczbę kilometrów.

Kierowca


Minimalny wiek kierowcy to 23 lata (samochody ekonomiczne), 25 lat (samochody typu SUV). Kierowca musi posiadać prawo jazdy od min. 2 lat.

Opłaty dodatkowe


objęcie ubezpieczeniem drugiego kierowcy– 5€/dzień
fotelik / podkładka dla dziecka – 3€/dzień (obowiązkowe dla dzieci o wzroście poniżej 135 cm)

Do samodzielnego zwiedzania Fuerteventury polecamy nasz przewodnik po wyspie w formie ebooka lub książki. Dostępny jest TUTAJ