Oferujemy wypożyczenie samochodów z pełnym ubezpieczeniem i bez wstępnych opłat rezerwacyjnych.

Samochody z ubezpieczeniem na drogi szutrowe:

 

Samochody w tej kategorii mają ubezpieczenie ważne zarówno na drogach asfaltowych, jak i szutrowych. Można nimi wjeżdżać na drogę prowadzącą do plaży Cofete oraz inne dzikie plaże zachodniego wybrzeża. Podstawianymi samochodami jest najczęściej Dacia Duster lub Ford Ecosport.

 

  1 dzień 

143€
2 dni274€
3 dni 411€
4 dni 512€
5 dni 640€
6 dni 768€

7 dni 

819€

SAMOCHODY EKONOMICZNE Z UBEZPIECZENIEM WAŻNYM NA DROGACH ASFALTOWYCH  

Kat. A (ford ka, renault twingo lub podobny – samochód 4 osobowy): 1 dzień – 63 €, 2 dni – 120 €, 3 dni – 180 €, 4 dni – 224 €, 5 dni – 280 €

Kat. B (ford ka plus, renault clio lub podobny – samochód 5 osobowy): 1 dzień – 68 €, 2 dni: – 130 €, 3 dni – 195 €, 4 dni – 240 €, 5 dni – 300 €

Kat.C (ford fiesta lub podobny): 1 dzień – 77 €,  2 dni: 148 €, 3 dni: 222 €, 4 dni: 276 €, 5 dni: 345 €

Kat. D (ford focus): 1 dzień – 84 €, 2 dni – 162 €, 3 dni – 243 €, 4 dni – 308 €, 5 dni – 385 €

Wypożyczenie samochodów

W celu sprawdzenia dostępności określonej kategorii samochodu w wybranym terminie prosimy o kontakt mailowy: info@rico-canarias.pl (w treści maila prosimy podać nazwę hotelu, liczbę dni wynajmu, imię i nazwisko kierowcy oraz numer telefonu, który będzie aktywny podczas pobytu na wyspie). Po potwierdzeniu dostępności samochodu ustalimy czas jego odbioru.

Odbiór samochodu i umowa

 • Samochody podstawiane są od poniedziałku do soboty pod hotele w głównych miejscowościach turystycznych Fuerteventury z wyłączeniem Corralejo (w godz. 09:00 -10:30, w zależności od lokalizacji hotelu). Po skończonym użytkowaniu kluczyki należy pozostawić w recepcji hotelowej najpóźniej o godzinie 07:00 rano ostatniego dnia (sugerowane jest pozostawienie kluczyków późnym wieczorem, przed pójściem spać).
 • Przy podpisywaniu umowy niezbędne jest posiadanie karty kredytowej lub debetowej. Wypożyczalnia nie blokuje na niej depozytu w momencie przekazywania samochodu. Dane z karty są wpisywane w umowę i są zabezpieczeniem na wypadek: zatankowania niewłaściwym paliwem (np. diesel zamiast benzyna), zwrotu samochodu z mniejszą ilością paliwa niż była w momencie przekazywania auta lub zagubienia kluczyków. Pozostałe zdarzenia objęte są ubezpieczeniem.
 • Właścicielem samochodów jest lokalna wypożyczalnia. Rico Canarias występuje w roli pośrednika w procesie rezerwacji. Podpisanie umowy oraz rozliczenie całej należności następuje w momencie przekazania samochodu przez pracownika wypożyczalni
Ubezpieczenie i warunki wynajmu

 • Samochody mają kompletne ubezpieczenie (OC i AC) ważne na drogach asfaltowych. W przypadku modeli typu SUV ubezpieczenie poszerzone jest o drogi szutrowe.
 • Samochodami nie wolno wjeżdżać na promy i przepływać na inne wyspy.
 • Samochód należy oddać z taką samą ilością paliwa jak w momencie odbioru (poziom paliwa w baku zostanie zaznaczony w umowie).
 • Wszystkie modele wyposażone są w klimatyzację i manualną skrzynię biegów.
 • Samochody kategorii A mają 4 miejsca pasażerskie. Wszystkie pozostałe – 5 miejsc.
 • Kontrakt zawiera nielimitowaną liczbę kilometrów.
Kierowca

 • Minimalny wiek kierowcy to 23 lata (samochody ekonomiczne), 25 lat (samochody typu SUV). Kierowca musi posiadać prawo jazdy od min. 2 lat.
Opłaty dodatkowe

 • drugi kierowca  w kontrakcie – 5€/dzień
 • fotelik / podkładka dla dziecka – 3€/dzień (obowiązkowe dla dzieci o wzroście poniżej 135 cm)