Oferujemy wypożyczenie samochodów z podstawieniem pod hotel
i bez wstępnych opłat rezerwacyjnych.

Samochody z ubezpieczeniem poszerzonym o drogi szutrowe:
Samochody w tej kategorii mają wyższy prześwit i ubezpieczenie ważne zarówno na drogach asfaltowych, jak i szutrowych. Można nimi wjeżdżać na drogę prowadzącą do plaży Cofete oraz inne dzikie plaże zachodniego wybrzeża. Podstawianymi samochodami jest najczęściej Dacia Duster lub Ford Ecosport (samochody 5 - osobowe).

SAMOCHODY EKONOMICZNE ZE STANDARDOWYM UBEZPIECZENIEM (WAŻNYM NA DROGACH ASFALTOWYCH) :

Grupa A (samochód 4-osobowy - ford ka lub podobny): 1 dzień - 52 €, 2 dni - 98 €, 3 dni - 147 €, 4 dni - 180 €, 5 dni - 225 €

Grupa B (samochód 5-osobowy - ford ka +, renault clio lub podobny): 1 dzień - 58 €, 2 dni: - 110 €, 3 dni - 165 €, 4 dni - 200 €, 5 dni - 250 €

Grupa C (dacia sandero lub podobny): 1 dzień - 65 €,  2 dni: 124 €, 3 dni: 186 €, 4 dni: 232 €, 5 dni: 290 €

Grupa D (ford c max lub podobny): 1 dzień - 75 €, 2 dni - 144 €, 3 dni - 216 €, 4 dni - 264 €, 5 dni - 330 €

Grupa G (samochód 7-osobowy: ford connect/ dacia lodgy): 1 dzień - 120 €, 2 dni - 220 €, 3 dni - 330 €, 4 dni - 408 €, 5 dni - 510 €

Wypożyczenie samochodów

W celu sprawdzenia dostępności określonej kategorii samochodu i rezerwacji w wybranym terminie prosimy o kontakt mailowy: info@rico-canarias.pl (w treści maila prosimy podać nazwę hotelu, liczbę dni wynajmu, imię i nazwisko kierowcy oraz numer telefonu, który będzie aktywny podczas pobytu na wyspie). Po potwierdzeniu dostępności samochodu ustalimy czas jego odbioru.

Odbiór samochodu i umowa

Samochody podstawiane są od poniedziałku do soboty pod hotele w głównych miejscowościach turystycznych Fuerteventury (w godz. 09:00 -10:30, w zależności od lokalizacji hotelu). Do hoteli w Corralejo oraz Tarajalejo samochody podstawiane są przy wynajmie na min. 2 dni.

Po skończonym użytkowaniu kluczyki należy pozostawić w recepcji hotelowej ostatniego dnia wynajmu wieczorem. Zostaną zabrane przez pracowników wypożyczalni kolejnego dnia we wczesnych godzinach porannych.

Należność za samochód można opłacić gotówką w euro lub kartą. Niezależnie od formy płatności przy podpisywaniu umowy niezbędne jest posiadanie karty kredytowej lub debetowej. Wypożyczalnia nie blokuje na niej depozytu w momencie przekazywania samochodu. Dane z karty są wpisywane w umowę i są zabezpieczeniem na wypadek: zatankowania niewłaściwym paliwem (np. diesel zamiast benzyna), zwrotu samochodu z mniejszą ilością paliwa niż była w momencie przekazywania auta lub zagubienia kluczyków. Pozostałe zdarzenia objęte są ubezpieczeniem.

Właścicielem samochodów jest lokalna wypożyczalnia. Rico Canarias występuje w roli pośrednika w procesie rezerwacji przekazując wypożyczalni dane osoby dokonującej rezerwacji. Podpisanie umowy oraz rozliczenie całej należności następuje w momencie przekazania samochodu przez pracownika wypożyczalni

Ubezpieczenie i warunki wynajmu

Samochody mają kompletne ubezpieczenie (OC i AC) ważne na drogach asfaltowych. W przypadku modeli typu SUV/crossover ubezpieczenie poszerzone jest o drogi szutrowe.

Samochodami nie wolno wjeżdżać na promy i przepływać na inne wyspy.

Samochód należy oddać z taką samą ilością paliwa jak w momencie odbioru (poziom paliwa w baku zostanie zaznaczony w umowie).

Wszystkie modele wyposażone są w klimatyzację i manualną skrzynię biegów.

Samochody z grupy A mają 4 miejsca pasażerskie. Grupa B, C i D - 5 miejsc. Grupa G - 7 miejsc.

Kontrakt zawiera nielimitowaną liczbę kilometrów.

Kierowca

Minimalny wiek kierowcy to 23 lata (samochody ekonomiczne), 25 lat (samochody typu SUV/crossover). Kierowca musi posiadać prawo jazdy od min. 2 lat.

Opłaty dodatkowe


objęcie ubezpieczeniem drugiego kierowcy– 5€/dzień
fotelik / podkładka dla dziecka – 3€/dzień (obowiązkowe dla dzieci o wzroście poniżej 135 cm)

Do samodzielnego zwiedzania Fuerteventury polecamy nasz przewodnik po wyspie w formie ebooka lub książki. Dostępny jest TUTAJ