Corralejo

Styczeń 9, 2019
Fuerteventura

Położone na północy Fuerteventury Corralejo ma urok hiszpańskiego miasteczka. Niegdyś port rybacki, dzisiaj jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych, chętnie odwiedzana jest przez osoby młode i rodziny z dziećmi. O ile będąc na południu wyspy ma się wrażenie, ze wypoczywają tam przede wszystkim Niemcy, tak w Corralejo przeważają głownie Anglicy i Irlandczycy. 

W centrum miejscowości znajdują się niewielkie plaże. Wokół pełno knajpek i restauracji, gdzie zjeść można owoce morza, ryby i wszelkie dania kuchni hiszpańskiej i kanaryjskiej.

Wśród najbardziej polecanych miejsc, gdzie można dobrze zjeść i wypić są:

  • Tapas Oscar – restauracja z kuchnią kanaryjską w centrum Corralejo
  • Waikiki Beach Club – część stolików ustawiona na piaszczystej plaży, lokal z doskonałymi widokami na Lobos

Wędrując nadmorską promenadą natrafimy nie tylko na sklepy z pamiątkami oraz puby, ale także na dobrze zaopatrzone sklepy spożywcze. W Corralejo znajdują się także supermarkety większych sieci handlowych. Wielu turystów decyduje się na wynajem apartamentów z aneksami kuchennymi i samodzielne przygotowanie posiłków na bazie dostępnych w miejscowych sklepach produktów.

W Corralejo działa park wodny (w sezonie letnim, zwykle od kwietnia do listopada) , znajdują się tu liczne szkoły sportów wodnych oraz wypożyczalnie rowerów. W okolicach parku wodnego w piątkowe oraz wtorkowe przedpołudnia organizowany jest targ senegalski. Więcej o tych jarmarkach przeczytacie TUTAJ.

 

Niezmiennie od lat największą atrakcja jest to, co stworzyła natura- wydmy w Parku Naturalnym Corralejo. Wydmy znajdują się kilka kilometrów na południe od miasta. Można się tu dostać autobusem linii numer 6 (wysiadamy na przystanku „Los Hoteles” przy głównej drodze w okolicach hoteli Riu Tres Islas oraz Riu Oliva Beach) lub wydając kilka euro na taksówkę.

Festiwal Latawców na wydmach – impreza organizowana w Corralejo co roku w listopadzie

W Corralejo zachwycą nas widoki na sąsiednie wyspy. W zasięgu wzroku znajduje się wysepka Lobos oraz Lanzarote. Z portu w Corralejo wielokrotnie w ciągu dnia wypływają promy do Playa Blanca na Lanzarote. Przeprawa trwa około 30-40 minut.

Przeczytaj również: Z Fuerteventury na Lanzarote na własną rękę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Rico Canarias- wycieczki fakultatywne Fuerteventura