Fuerteventura

Tarajalejo

Nazwanie Tarajalejo kurortem to pewna nieścisłość. Jest to co prawda ładna miejscowość nad oceanem, ale znajduje się tu tylko jeden hotel. Jest on jednak na tyle popularny wśród Polaków, że włączamy Tarajalejo do cyklu opowieści o miejscowościach turystycznych na Fuerteventurze.

Wioska leży około 15 km na północ od Costa Calmy, z lotniska będziecie jechać tu niespełna godzinę.

Miejscowość podzielona jest na dwie strefy, które rozdziela ruchliwa droga FV-2. W drugiej linii zabudowy przeważają przede wszystkim kompleksy mieszkalne, są tu domy jednorodzinne i okazałe wille.

Ofertę nieruchomości na sprzedaż na Fuerteventurze zobaczysz TUTAJ.

Przy samej plaży w Tarajalejo znajduje się hotel R2 Bahia Playa. Razem z bungalowami zwanymi Romantic Fantasia tworzą kompleks dedykowany wyłącznie osobom pełnoletnim. Hotel posiada nowoczesną architekturę, są tu dwa baseny i ładnie urządzone centrum SPA z kilkoma saunami i siłownią z widokiem na ciemną, kamienisto – piaszczystą plażę.

O innych hotelach dla dorosłych na Fuerteventurze przeczytasz TUTAJ.

Plaża w Tarajalejo i hotel Bahia Playa

Promenada w Tarajalejo jak na rozmiary tej miejscowości jest długa, ma około 1,5 km. To świetne miejsce do joggingu czy spacerów. Takiej trasy nad samym oceanem nie ma nawet w Costa Calmie. Od niedawna zdobią ją metalowe rzeźby, a na południowym odcinku promenady co kilkadziesiąt metrów zamontowane są sprzęty do ćwiczeń na otwartym powietrzu.

W pobliżu znajduje się także pole kempingowe. Jest to dość popularna turystyka wśród kanaryjczyków. W długie weekendy, w okresach świątecznych i w czasie wakacji pole wypełnia się kamperami, które przypłynęły promami z Gran Canarii.

W okolicach północnego odcinka promenady, w niedużej odległości od plaży znajdziemy boisko piłkarskie oraz plac wyznaczający centrum miejscowości.

Przy placu znajduje się dobrze zaopatrzony supermarket eurospar z dużym wyborem produktów spożywczych. Można tu kupić m.in. kanaryjskie, sery, wędliny i alkohole.

W tej samej części wioski są dwa miejsca, które warto odwiedzić, jeśli podczas wakacji będziecie chcieli dobrze zjeść:

  • Adeyu – knajpka nad oceanem, która w menu ma trochę fast foodów, ale również kanapki, sałatki oraz tapas i owoce morza. Niewygórowane ceny, ładny widok na plażę, swobodna atmosfera.
  • Restauracja Barraca – pyszne kanaryjskie jedzenie: mięsa, ryby, owoce morza, zestawy obiadowe. Stoliki na tarasie zewnętrznym są tuż przy brzegu oceanu.

Pulpo a la gallega czyli ośmiornica po galicyjsku z knajpki „Adeyu”.

Ciemna plaża w Tarajalejo, zdecydowanie inna niż większość plaż na wschodnim wybrzeżu wyspy, może być ciekawym plenerem fotograficznym:

Powiązane wpisy