Fuerteventura

Kościoły w miejscowościach turystycznych na Fuerteventurze

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Często pytani jesteśmy przez turystów o możliwość pójścia w czasie wakacji na Fuerteventurze na niedzielną mszę św. Poniżej zamieszczamy listę miejsc, gdzie odprawiana jest msza w kurortach. Pełną listę kościołów na Fuerteventurze można znaleźć na stronach Diecezji Wysp Kanaryjskich- www.diocesisdecanarias.es

Msze odbywają się według harmonogramu letniego lub zimowego. Lato trwa od ostatniej niedzieli marca do ostatniej soboty października, pozostała cześć roku traktowana jest jako okres zimowy.

Corralejo – kościół na Plaza de la Iglesia

Sobota- godz. 19:30, niedziela- godz. 10:00

Caleta de Fuste – msza w Sali Teatro w hotelu Barcelo Castillo

Niedziela- godz. 10:00

La Lajita (opcja dla tych, którzy wypoczywają w Tarajalejo. Bez trudu można tu podjechać autobusem lub wybrać się na dłuższy spacer- ok. 4-5 km w jedna stronę). Kościół znajduje się w centrum miejscowości, przy plaży.

Sobota- godz. 17:30 zima, 18:00 latem

Tarajalejo – nowy kościół wybudowany pod koniec 2018 roku. Msze w drugą i czwartą sobotę miesiąca o 17:30 (na chwilę obecną podany jest tylko harmonogram zimowy).

Costa Calma – msza odprawiana jest w salce z czarnymi drzwiami pod pizzerią L’Italiano (swoją drogą gorąco polecamy – to nasza ulubiona, najlepsza pizza w Costa Calmie), która znajduje się w kompleksie handlowym w pobliżu supermarketu Tucan. Msza w drugą i czwartą niedzielę miesiąca- o 17:30 zima i 18:00 latem

Morro Jable – kościół znajduje się na wzniesieniu przy końcu promenady, w okolicach portu.

Sobota- godz. 19:30 zima, godz.20:00 latem  , Niedziela – godz.11:30

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Powiązane wpisy