Fuerteventura

Skąd lecieć na Fuerteventurę w 2023 roku?

Poniżej zamieszczamy zestawienie połączeń oferowanych przez biura podróży oraz linie lotnicze.

✈ wakacje z biurem podróży (pakiet przelot + transfer + hotel)

Przez cały rok na Fuerteventurę z polskich lotnisk latają czartery biur Itaka, TUI oraz Rainbow Tours. W niskim sezonie: z Katowic i Warszawy, latem oraz w okresie ferii zimowych także z Wrocławia i Poznania.

W sezonie zimowym ofertę wczasów opartą na pakietowaniu dynamicznym (lotami rejsowymi, nie czarterami) można kupić w Exim Tours, Nekera i Top Touristik.

✈️ A gdyby chcieć kupić sam lot, bez zakwaterowania w hotelu?

W sezonie letnim połączenia bezpośrednie z polskich lotnisk to wyłącznie czartery trzech biur: Itaka, TUI, Rainbow. Na niektóre, wybrane terminy, można kupić taki przelot, ale za dość wygórowane stawki (ostatnio powyżej 2200 zł w dwie strony). Połączenia czarterowe obsługiwane są często przez linie lotnicze Enter Air i Smartwings. Zadarza się, że pewna pula biletów sprzedawana jest bezpośrednio przez przewoźnika. Bywa, że można kupić je przez stronę internetową linii lotniczych.

✈ Od końcówki października 2023 wracają połączenia WiZZ Air z Warszawy i Katowic (wyloty dwa razy w tygodniu z każdego lotniska). To połączenie utrzymywane jest tylko w sezonie zimowym, loty obsługiwane są pomiędzy listopadem a marcem.

✈️ Loty z Berlina

Wylot ze stolicy Niemiec jest dobrą opcją dla tych, którzy mieszkają przy zachodniej granicy. Jeszcze kilka lat temu samoloty tanich linii lotniczych latały przez cały rok na Fuerteventurę. Ostatnio polityka low costów nieco się zmieniła, a połączenia z wyspą utrzymywane są z wyłączeniem szczytu sezonu wakacyjnego:

Ryanair: od końcówki października do końca marca trzy razy w tygodniu

Easy Jet: loty od września 2023 do końca marca 2024 trzy razy w tygodniu.

Lot bezpośredni pomiędzy Berlinem a Fuerteventurą w sezonie letnim utrzymują linie lotnicze Sundair, ale za wyraźnie wyższe stawki niż te, do których przyzwyczaił nas Easy Jet i Ryanair.

✈️ Loty z przesiadką

Tu może być niezliczona liczba kombinacji. W ich ustaleniu pomogą Wam przeróżne internetowe wyszukiwarki połączeń. W chwili publikacji tego posta wydaje się, że dość sprawną, a jednocześnie atrakcyjną cenową opcją są loty z Polski do Wielkiej Brytanii: Londynu, Birmingham, Manchesteru, a następnie na Fuerteventurę.