Fuerteventura

Oasis Wildlife Fuerteventura

Ten artykuł został opublikowany w 2019 roku. Podawane w tekście ceny, godziny pokazów mogą nie być aktualne.

Rozległy ogród botaniczno – zoologiczny to jedyna tego typu atrakcja Fuerteventury. Przyciąga on przed wszystkim rodziny z dziećmi, ale wśród odwiedzających spotkać można też starsze i młodsze pary.

Teren parku jest ogromny: to ponad 80 hektarów, na których mieszka ponad 3000 zwierząt reprezentujących 230 gatunków. W Oasis Wildlife Fuerteventura odbywają się także pokazy zwierząt, a ponadto znajduje się tu ogromny ogród kaktusowy. Chcąc skrupulatnie zobaczyć wszystkie atrakcje można tu spędzić cały dzień.

Jak dojechać do parku?

Oasis Wildlife Fuerteventura znajduje się w miejscowości La Lajita na wschodnim wybrzeżu Fuerteventury, około 10 km na północ od Costa Calmy. Można tu dojechać na własną rękę samochodem z wypożyczalni, co może być komfortowe dla tych, którzy planują nieco krótszą wizytę w parku. Przed wejściem jest duży bezpłatny parking.

Na turystów spędzających urlop we wszystkich głównych kurortach czekają również bezpłatne autobusy. Ich rozkład dla poszczególnych miejscowości i hoteli znajdziecie TUTAJ. 

Autokary realizujące transfery do parku

Pod hotele na południu wyspy autokary należące do parku podjeżdżają dwukrotnie o poranku, po turystów przebywających w Corralejo i Caleta de Fuste wysyłane są autokary o jednej porze w ciągu dnia.

Powrót do hoteli na południe od Oasis Wildlife możliwy jest autobusem o godz. 16:30 (dla tych, którzy przyjechali pierwszym porannym transferem) lub o 17:30 (dla odwiedzających, którzy przyjechali później). Do Corralejo i Caleta de Fuste wraca się o 17:30.

Park leży przy głównej drodze FV-2, łączącej północ i południe Fuerteventury. W okolicy znajduje się przystanek, na którym kilkakrotnie w ciągu godziny zatrzymują się publiczne autobusy jadące w oba kierunki. Jeżeli zechcecie zakończyć zwiedzanie i wrócić do hotelu wcześniej, można również skorzystać z taksówek, zaparkowanych przy wejściu. Ich cennik wygląda następująco:

Bilety wstępu

Oasis Wildlife Fuerteventura czynny jest codziennie przez cały rok w godzinach 09:00 – 18:00.

Bilety wstępu sprzedawane są w trzech taryfach:

Dorośli: 35 €

Dzieci (4-11 lat): 20,5 €

Seniorzy (osoby, które ukończyły 60 lat): 29,5 €

Dzieci do 4 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Bilety bez daty ważności, do wykorzystania w dowolnym momencie wakacji na Fuerteventurze kupicie TUTAJ.

Jeżeli nie planujecie poświęcić dużo czasu na zwiedzanie parku, można się wybrać do niego na 3 godziny przed zamknięciem. Po godzinie 15:00 w kasach biletowych na miejscu kupicie wejściówki w obniżonej cenie. Co prawda nie uda wam się wtedy zobaczyć pokazów papug, ptaków i gadów, ale w ciągu trzech godzin zdążycie zobaczyć znaczną część parku.

Pokazy (wliczone w cenę biletu)

Na terenie parku odbywają się 3 typy występów na żywo z udziałem zwierząt.

Fragment występu lwów morskich:

Godziny pokazów (stan na kwiecień 2019, aktualną rozpiskę otrzymacie przed wejściem):

Lwy morskie: 11:20 i 15:30

Drapieżne ptaki: 13:15 i 14:45

Fauna (węże, jaszczurki, kameleony, legwany): 12:10 i 13:55

Dla osób, które mają bardzo dużą wrażliwość wobec zwierząt,  jakiekolwiek pokazy są nieakceptowalne. Trzeba jednak przyznać, że pod tym względem Oasis Wildlife zachowuje pewne standardy: pokaz papug to nie tresura w postaci jazdy na rowerku czy zjeżdżania ze zjeżdżalni. W czasie takiego występu pracownicy parku pokazują jedynie rozpiętość skrzydeł ptaków, ich ubarwienie itp. Najbardziej atrakcyjny z występów czyli show z udziałem lwów morskich odbywa się tylko dwukrotnie w ciągu dnia, a nie jak to bywa w podobnych parkach rozrywki – co godzinę. Poza tym większość zwierząt na terenie parku porusza się po dużych powierzchniach, nie są to zwierzęta zamknięte w ciasnych klatkach. Na ogrodzeniach często znajdziemy także informacje o tym, że niektóre zwierzęta są pod intensywną opieką weterynaryjną, ponieważ zostały uratowane z przemytu lub były wcześniej skrzywdzone w inny sposób.

Ecotour

W godzinach 11:45 – 16:30 co 60 minut rozpoczyna swoją trasę przez teren parku tzw. Ecotour. To ciągnik, do którego przyczepione są wagoniki z miejscami dla pasażerów. Jest to wygodne rozwiązanie, dlatego że kolejką  dotrzeć można do leżącego na skraju parku miejsca, gdzie odbywa się pokaz ptaków. Przy okazji przejeżdża się także przez znaczną część ogrodu botanicznego, więc o ile nie planujemy spaceru wśród kaktusów i innej zgromadzonej roślinności, pewną ich część można zobaczyć na trasie przejazdu.

Ecotour

Atrakcje dodatkowe

Podstawowy bilet wstępu pozwala na swobodne poruszanie się na terenie zarówno części zoologicznej, jak i botanicznej. Obejmuje także wejście na pokazy oraz przejażdżkę ecotour.

Są pewne usługi, za które należy zapłacić dodatkowo:

  • Spotkanie z lemurami: 10€/dorośli, 8€/dzieci
  • Safari na wielbłądach:  dłuższa trasa trwająca 35 minut – 12€/dorośli, 8€/dzieci , krótka trasa 20 min: 9€/ dorośli, 6€/dzieci
  • Pływanie z lwami morskimi w basenie: 45€ (ta sama stawka dla dorosłych i dzieci)
  • Torba z jedzeniem dla zwierząt: 1,5 € . Jest sprzedawana w dwóch wersjach. Można kupić pokrojone warzywa i owoce, którymi karmi się żyrafy lub torbę z sianem/słomą, po które chętnie sięgają zebry czy wielbłądy.
  • Wypożyczenie wózka dla dziecka: 10 €/dzień. Jeżeli przedszkolaki opadną z sił, można na terenie parku wynająć drewniany wózek na czterech kółkach, do którego zmieści nawet dwoje małych dzieci.
  • Pamiątkowe zdjęcie: 5€. W czasie show oraz przejażdżki wielbłądami można zdecydować się na zakup zdjęcia ze zwierzętami. Zdjęcia robione są w różnych miejscach w ciągu dnia, odbiera się je przy wyjściu w godzinach 14:00 – 18:00.

Autorka tego tekstu na zdjęciu z lwem morskim

Restauracje

Jeśli zgłodniejecie, na terenie parku znajdziecie 3 restauracje:

  • El Patio Majorero – w głębi parku, bliżej części, gdzie zlokalizowany jest ogród botaniczny. W menu tapas, ryby, owoce morza, mięso i sałatki. Czynne w godz. 11:30 – 17:00.
  • Leones Marinos – w centralnej części parku, przy placu zabaw dla dzieci i amfiteatru z pokazami lwów morskich.  Duży wybór dań obiadowych. Czynne w godzinach 12:00 – 16:30.

Menu z restauracji Leones Marinos

  • Oasis – Restauracja znajduje się bezpośrednio przy wejściu do parku, ale jeszcze przed strefą biletowaną. Jeśli jednak jesteście już na terenie parku, można z niego wyjść. Każda wchodząca osoba dostaje na przegubie ręki pieczątkę, co pozwala na swobodne wchodzenie i wychodzenie z kompleksu w ciągu jednego dnia. Jeśli przyjedziecie do La Lajity w niedzielę, oprócz atrakcji dodatkowej jaką jest tego dnia targ przed wejściem do Oasis Wildlife Fuerteventura, w restauracji do godziny 11:00 można zamówić churros z gorącą czekoladą czyli tradycyjny niedzielny śniadaniowy przysmak. Restauracja Oasis czynna jest w godz. 09:00 – 18:00.

Churros i gorąca czekolada w restauracji Oasis – tylko w niedziele i tylko do 11:00

Ponadto na terenie parku jest też snack bar, w którym można kupić kanapki, owoce, ciepłe oraz zimne napoje i lody. Co kilkaset metrów stoją samoobsługowe maszyny, gdzie oferowane są przekąski oraz napoje.

Jeśli zabierzecie ze sobą prowiant na ten dzień, bez problemu znajdziecie ławeczki i inne miejsca, w których można zrobić sobie piknik.

Przechadzając się alejkami spotkacie takie zwierzęta jak: zebry, żyrafy, słonie, wielbłądy, hipopotamy, żółwie, flamingi, krokodyle, małpki, wydry, antylopy, surykatki, kangury i strusie. Na tablicach przy ogrodzeniu znajdziecie informację o wszystkich okazach w języku hiszpańskim, angielskim i niemieckim. Na każdej z nich jest także kod QR. Po jego zeskanowaniu przeczytacie informacje o zwierzętach w swoim telefonie również po polsku.

Mapę parku znajdziecie TUTAJ.

Bibliografia:

www.oasiswildlifefuerteventura.com

Powiązane wpisy