Najbardziej instagramowe miejsca na Fuerteventurze

Sierpień 21, 2019
Fuerteventura

Bez wątpienia instagram pełni coraz większą rolę w świecie mediów społecznościowych. W pewnym stopniu kreuje także popularność pewnych miejsc. W branży turystycznej ma to duże znaczenie.

Na Fuerteventurze doświadczyliśmy dwóch przypadków, kiedy stworzone miliony lat temu przez matkę naturę atrakcje, a nieznane szerszemu gronu i nieopisywane w przewodnikach, stały się nagle bardzo popularne dzięki oznaczeniu hasztagiem na instagramie. Nagle w przeciągu kilku tygodni stały się miejscami niemalże kultowymi na wyspie.

  1. #popcornbeach

Leżąca mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Corralejo a Majanicho plaża jest najlepszym przykładem spektakularnego sukcesu medialnego w promocji miejsc turystycznych.

Zwapniałe algi przypominające prażoną kukurydzę podbiły serca turystów. Niestety, do tego stopnia, że według szacunków z tej niewielkiej zatoczki znika w kieszeniach odwiedzających około 10 kg “popcornu” miesięcznie. Sława  tego miejsca może być tak samo spektakularna, co niestety krótkotrwała.

 

2. #krabbenfelsen

Naturalny basen pomiędzy Caleta de Fuste a Costa de Antigua, w okolicach hotelu Castillo San Jorge & Antigua. Został oznaczony na mapach Google jako “Krabbenfelsen” i pod taką nazwą funkcjonuje.

Niecka odsłania się w porze odpływu, prezentując dno pokryte dużymi, okrągłymi kamieniami i turkusową wodę. Popularnym zdjęciem jest kadrowanie zanurzonej osoby leżącej na plecach i unoszącej się swobodnie na powierzchni.

 

Poniżej zamieszczam Wam moją listę, która ma charakter subiektywny, a kolejność zdjęć jest przypadkowa. Z jednej strony są na niej najbardziej charakterystyczne i spektakularne atrakcje wyspy takie jak laguna Sotavento czy wydmy w Corralejo, z drugiej zaś strony znajdziecie na niej miejsca mniej popularne, które moim zdaniem robią duże wrażenie. Prowadząc od dłuższego czasu zarówno nasz firmowy fanpage na facebooku jak i konto na instagramie obserwuję, że pokazywanie tych miejsc w naszych mediach społecznościowych zwykle wywołuje lawinę polubień zdjęcia.

3. #wydmycorralejo , #dunasdecorralejo

Bezdyskusyjnie jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Jasny piasek, lazur oceanu, widoki na Lobos i Lanzarote. Takie widoki mogą śnić się po nocach jeszcze długo po ich zobaczeniu!

 

4. # miradordesicasumbre , #sicasumbre

Nie ma drugiego takiego miejsca na wyspie. Jeśli chcecie sfotografować jednocześnie genialne widoki: górę Cardón, pustynne tereny, znaczną część zachodniego wybrzeża La Pared i wiatraki nad Costa Calmą, to wpadajcie na punkt widokowy Mirador de Sicasumbre przy drodze FV-605 pomiędzy La Pared a Fayagua. Na miejscu powitają was w dodatku kamienne kozy i napis “Fuerteventura” – ujecie pocztówkowe.

 

5. #peñahoradada , #arcodeljurado

Plaża oddalona około 30 min spacerem na północ od jaskiń w Ajuy (można również dostać się do niej drogą szutrową, która zaczyna się około 1,5 km przed dojazdem do Ajuy) znana z imponującego łuku skalnego. Według jednej z teorii być może była to plaża, do którego po raz pierwszy na wyspę przypłynęli konkwistadorzy, a następnie przełęczami dostali się do miejsca, gdzie założona została pierwsza stolica Fuerteventury – Betancuria.

 

6. #lagunasotavento ,  #sotavento , #elsalmo

Jedna z głównych atrakcji wyspy. widziana w ten sposób od strony Playa de la Barca lub Playa Risco del Paso lub…

…od strony punktu widokowego zwanego El Salmo (w ten sposób oznaczony jest zjazd z głównej drogi FV-2)

 

7. #cofete , #cofetebeach , #playadecofete

Dla wielu kwintesencja Fuerteventury i pierwsze skojarzenie z wyspą. Dzikość i przestrzeń, góry i ocean, cisza i wiatr. Prawdziwe pole do popisu dla hasztagowych entuzjastów!

 

8. #arcodelaspeñitas

Łuk skalny w okolicach wąwozu Barranco de Las Peñitas. Instagramerzy, bądźcie czujni przy kadrowaniu, bo ciężko się go przycina do instagramowego formatu 1:1 ?

W pełnej krasie wygląda następująco:

(jako autorka tego tekstu i bohaterka powyższych zdjęć z przymrużeniem oka sugeruję inluencerom wzięcie ze sobą ciuchów na zmianę, gdyż wspinaczka pod górę w słoneczny dzień sprawi, że będziecie upoceni i nieinstagramowi ?)

9. #barrancodelaspeñitas

Może to zbyt subiektywna opinia, ale dla mnie to jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Wąwóz Barranco de Las Peñitas – skały o ciepłym kremowo – pomarańczowym kolorze, które świetnie prezentują się zwłaszcza w popołudniowym słońcu, oaza z palmami, a zimą także potoki szemrzącej wody. Do tego biała kapliczka Ermita de Malpaso – miłośnicy fotografii będą tu oczarowani.

 

10. #playadelviejorey

Piaszczysta dzika plaża na południe od La Pared z klifami i fantazyjnie ukształtowanymi skałami. I do tego nazwa jak z baśni, Playa del Viejo Rey – plaża Starego Króla. Plażą da się przejść, o ile nie ma silnego przypływu.

 

Po więcej fotograficznych inspiracji i ciekawych miejsc na Fuerteventurze, zapraszamy do obserwowania naszego instagrama.

One thought on “Najbardziej instagramowe miejsca na Fuerteventurze

  1. Wrzesień 18, 2019
    Odpowiedz

    Ciekawe podejście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Rico Canarias- wycieczki fakultatywne Fuerteventura