Fuerteventura

Miejscowość na wakacje: Morro Jable

Morro Jable to pełnowymiarowe miasteczko: ze strefą mieszkalną, sklepami, kawiarniami i barami. Jego część turystyczna nazywana jest Jandía, stąd też obie nazwy (Jandía i Morro Jable) pojawiają się czasem zamiennie.

Kurort znany jest z ogromnej, prawie czterokilometrowej plaży.
Równolegle do plaży, wzdłuż głównej ulicy miejscowości ciągnie się także strefa handlowa. Znajdziemy tu perfumerie, drogerie, sklepiki z pamiątkami i kawiarnie.

Z portu w Morro Jable możecie ruszyć na rejsy wzdłuż wybrzeża (kilka takich wycieczek mamy w ofercie, dostępne są z wszystkich miejscowości południa wyspy). Jeśli macie sportowego ducha, możecie wykorzystać to, że w kurorcie zaczyna się szlak na najwyżsżą górę Fuerteventury – Pico de La Zarza.
Znajduje się tu także pole golfowe.

Sprawdź ofertę wycieczki żeglarskiej z polskim skipperem TUTAJ.

Części Fuerteventury nie różnią się bardzo pod względem pogody (tak jak ma to miejsce np. na Gran Canarii i Teneryfie, gdzie północ i południe potrafią być diametralnie różne pogodowo), niemniej jednak:

  • gdy zdarzają się pochmurne dni, zwykle zachmurzenie ustępuje najszybciej na południu wyspy
  • na słynącej z wiatrów Fuerteventurze Morro Jable jest najbardziej zaciszne, bo miejscowość osłonięta jest górami od strony zachodniej