Fuerteventura

Miejscowość na wakacje: Costa Calma

Prawie dwukilometrowa plaża i pustynia w najbliższej okolicy kurortu to dwa główne elementy charakterystyczne tej turystycznej wioski. Większość hoteli znajduje się tuż przy plaży.
Sama miejscowość nie należy do bardzo rozbudowanych (na stałe mieszka tu około 5 000 osób). Costa Calma nie oferuje bardzo rozbudowanego życia pozahotelowego, ale są tu trzy supermarkety, kilkanaście knajpek i restauracji, kilka sklepów z ubraniami i pamiątkami.

Tu zaczyna się pas wybrzeża Sotavento, który ciągnie się przez ponad dwadzieścia kilometrów w kierunku południowym (przy odpływie da się przejść cały ten odcinek, aż do Morro Jable). W zasięgu spaceru znajduje się też laguna (Playa Barca), która tworzy się dwukrotnie w trakcie każdego miesiąca.
Jeszcze jedną opcją są piesze wycieczki przez tereny pustynne. Costa Calma jest idealnym miejscem do przejścia Fuerteventury wszerz, znajduje się bowiem w miejscu, gdzie wybrzeże wschodnie od zachodniego dzieli raptem 6 km.

Costa Calma może być dobrym wyborem dla miłośników spokojnego wypoczynku na plaży, a także dla osób aktywnych, lubiących piesze wycieczki.

 

Zamów przewodnik po Fuerteventurze w formie ebooka lub drukowanej książki.