Fuerteventura

Miejscowość na wakacje: Esquinzo

Jeżeli o Fuerteventurze mówi się, że to wyspa bezkresnych plaż, ciszy i błogiego spokoju, to Esquinzo jest tych cech kwintesencją.
Miejscowość funkcjonuje także pod drugą, używaną równolegle nazwą: Butihondo.

Oddalona jest o niespełna godzinny spacer plażą od Morro Jable (przy odpływie można przejść ten odcinek plażą).
Najbliższe otoczenie hoteli to plaża w paśmie wybrzeża Sotavento mająca około 2 km długości. Wzdłuż niej umiejscowione są popularne hotele: Fuerteventura Princess, Club Jandía Princess, Alua Village i TUI Magic Life.

Esquinzo nie jest typową miejscowością. Co prawda jest tu jedno osiedle mieszkaniowe, ale krajobraz zdominowały przede wszystkim hotele (wybierane zwykle w formule all inclusive), więc tę część wyspy można uznać bardziej za turystyczną enklawę niż za klasyczne miasteczko.

Sprawdź ofertę rejsu jachtem pod polską banderą dostępną z hoteli w Esquinzo TUTAJ

Kilka knajpek tuż przy oceanie, troszkę widoków na wąwozy i góry od strony zachodniej oraz dobrze zaopatrzony supermarket mercadona, do którego mieszkańcy południa wyspy zjeżdżają się na solidne spożywcze zakupy – krótkie podsumowanie tego miejsca. Choć w samym Esquinzo nie ma innych sklepów (nie licząc tych na terenach hoteli), mercadona jest najlepszą opcją na zakup w dobrych cenach pamiątek spożywczych: serów, wędlin, alkoholi czy przetworów (dżemy, sosy itp).

Plaża w Esquinzo jest ośrodkiem sportów wodnych: można spotkać tu surferów i windsurferów. Na aktywny wypoczynek pozwalają także szlaki piesze okolicznych wzniesień i wąwozów.

Esquinzo polecane jest dla osób, które lubią wypoczywać w dużych, resortowych hotelach, bo takie w tej okolicy przeważają, a jednocześnie szukają spokojnej atmosfery bezkresnych plaż, leżących w bezpośrenim otoczeniu miejsca zakwaterowania.