Fuerteventura

Rico Canarias i skalny krokodyl

Wielokrotnie stojąc na plaży w La Pared patrzyliśmy w stronę północnej części wybrzeża, dostrzegając w perspktywie kilku kilometrów skupisko jasnych skał. Od dawna ciekawiło nas to miejsce. Podejrzewaliśmy też, że skały wapienne czy piaskowiec mogły utworzyć w tym miejscu ciekawe formacje.

Jasne skały widoczne są w oddali z Playa de La Pared

 

W końcu któregoś popołudnia wybraliśmy się tam. Po raz pierwszy, choć na wyspie mieszkamy już od kilku lat.

Dzięki wskazówkom koleżanki, która przetarła szlak kilka dni przed nami, dość szybko znaleźliśmy cel wycieczki.

Zjazd na tę część zachodniego wybrzeża Fuerteventury znajduje się na 19 kilometrze drogi FV-605, która łączy Costa Calmę z miejscowością Pajara. Charakterystycznym elementem, przy którym należy odbić w wąską drogę asfaltową, są skrzyneczki pocztowe zamocowane na kijkach. O te:

Tuż obok jest przystanek autobusowy i kosze na śmieci.

Przeczytaj również opis górskiej wycieczki, którą można zrobić w tej okolicy.

Dalsza droga ma kilka kilometrów i kończy się przy klifie. Dokładne miejsce jasnych skał zostało zaznaczone pinezką na poniższym zdjęciu. Jest to przestrzeń pomiędzy oznaczonymi dotychczas na mapach Google Playa de Las Hermosas i Playa de Ugan.

zdj. mapy.google.pl

 

Na miejscu z radością odkrywaliśmy „magiczne skały”, które przypominały grzybki:

Były też skały z dziurami:

(w rzeczywistości są małe, zdjęcie jest robione z bliska)

A największą furorę zrobił krokodyl:

 

Jeśli kiedykolwiek zdecydujecie się tam dotrzeć, pamiętajcie: to jest zachodnie wybrzeże wyspy, znane z ekstremalnie silnych prądów morskich i wysokiej fali. Kąpanie się na którejś z pobliskich plaż może przynieść śmiertelne zagrożenie, a podchodzenie do krawędzi klifu jest bardzo, bardzo niebezpieczne. Unikajcie pory przypływu lub dni, w których ocean jest wzburzony.

Nie ukrywamy, że wybraliśmy się tam z kilkuletnim dzieckiem, ale raczej nie powtórzymy tej wycieczki w takim składzie. Wystarczy moment nieuwagi, żeby dziecko wywróciło się na nierównych skałach. W północnej części tego miejsca, ścieżka jest bardzo wąska, dlatego polecamy poruszać się tylko w rejonie krokodyla, gdzie – zdaje się – jest bezpieczniej.

 

Ofertę wycieczek po Fuerteventurze znajdziesz TUTAJ.

Ofertę samochodów z ubezpieczeniem na drogi szutrowe TUTAJ.

Powiązane wpisy