Fuerteventura

Pogoda na Fuerteventurze w listopadzie

Chcielibyście przerwać rutynę jesieni w Polsce? Szarobure dni z opadami i słońcem zachodzącym przed 17:00 na pełne ciepła wieczory na plaży?

Wyspy Kanaryjskie kuszą przez cały rok. Bardzo chętnie odwiedzane są też w okresie zimowym. Jeśli szukacie zagranicznych wczasów niekoniecznie w budżecie jakiego wymaga lot w egzotyczne miejsca, to Fuerteventura może być bardzo dobrym pomysłem.

Czego możemy spodziewać się w listopadzie?

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że z końcem października na Kanarach kończy się lato. Listopad to nie najchłodniejszy, ale już nie tak ciepły jak październik miesiąc w roku. Powiedzenie, że Wyspy Kanaryjskie są wyspami wiecznej wiosny bardzo dobrze sprawdza się w tym czasie. Przeciętna temperatura w ciągu dnia wynosi około 21 stopni, ale w bezwietrzny i bezchmurny dzień ma się wrażenie, że jest cieplej. Ocean staje się wyraźnie chłodniejszy, choć amatorów kąpieli nie brakuje, temperatura wody oscyluje w granicach 20 stopni.

Listopad z reguły nie jest wietrznym miesiącem. Najsilniejsze wiatry wieją na wyspie w okresie od marca do września. Mimo wszystko należy się jednak liczyć z tym, że jeśli zerwie się wiatr, to w listopadzie może on nieść już zimne powietrze. Przydadzą się cieplejsze bluzy, które być może założycie na spacerach, po kąpieli w oceanie czy wieczorami.

Pierwsze zwiastuny zimy mogą pojawić się już w listopadzie. Przede wszystkim chodzi o chmury. Kto z Was zna wyspę, z pewnością zgodzi się z tym, że tutaj dzień zaczyna się dość późno. Późno wstaje słońce, do południa często wiszą chmury. Bywa, że dopiero około godziny 11:00 – 12:00 wychodzi słońce i staje się cieplej. Niestety, zimą bywa, że zachmurzenie utrzyma się przez znaczną część dnia. W tym okresie roku zaznacza się też różnica pomiędzy północą i południem wyspy. Nie jest to aż tak duża różnica jak pomiędzy północą i południem Teneryfy czy Gran Canarii, ale jednak. Bywają dni, kiedy niebo nad Corralejo zasnute jest chmurami, a na południu Fuerteventury (Costa Calma, Jandia) doświadczamy słonecznego, pogodnego dnia.

Bywały w ostatnich latach takie listopady, kiedy padał deszcz, zdarzały się sztormy i załamanie pogody. Ale w 2018 roku listopad był cudowny – ciepły, bezwietrzny, a każdą wolną chwilę można było spędzić na plaży. Mocno trzymamy kciuki by było tak i w tym roku!

 

Powiązane wpisy