Fuerteventura

Miejscowość na wakacje: Caleta de Fuste

Położona jest zalewie kilka kilometrów od lotniska (można dojechać tu autobusem nr 3 lub za około 15 euro - taksówką) Bliskość lotniska nie powinna niepokoić tych, którzy boja się, że ich wakacje mógłby zakłócić hałas nadlatujących samolotów. Lotnisko na Fuerteventurze nie pracuje w nocy, ostatnie samoloty przyjmowane maksymalnie do godziny 23:00, następnie ruch lotniczy zamiera aż do 7 rano.

Caleta de Fuste nazywana jest przez mieszkańców Fuerteventury Castillo czyli „zamek”. W miasteczku na terenie hotelu sieci Barcelo znajduje się kamienna, XVIII wieczna baszta.

Atrakcją miasteczka jest plaża, leżąca w zatoce, charakteryzująca się jasnym piaskiem i łagodnym zejściem do wody. Jest jedną ze spokojniejszych i ładniejszych zatok na wyspie. Warto jednak wiedzieć, że wypełniający ją piasek nie pochodzi z Fuerteventury - został nawieziony i co kilka lat wymaga uzupełnienia. Druga część plaży - Playa La Guirra - obok hoteli Elba Sara, Elba Carlota i Sheraton to także spokojne i bezpieczne miejsce do plażowania. Przy tych hotelach jest falochron, który sprawia, że docierająca do brzegu fala jest minimalna.

Caleta de Fuste posiada port jachtowy. W centrum sportów wodnych można pożyczyć kajaki, rowery wodne, zrobić zdjęcia (a nawet popływać) z lwami morskimi.

Sprawdź ofertę rejsu katamaranem z portu w Caleta de Fuste TUTAJ.

Wzdłuż całej miejscowości ciągnie się nadmorska, kilkukilometrowa promenada. Idąc na południe dojdziemy do pobliskiej atrakcji turystycznej - Muzeum Soli. Po drodze zobaczymy 18-dołkowe pole golfowe, które przyciąga golfistów z całej Europy. Spacerując na północ można dojść do kolejnej miejscowości - Costa de Antigua. Po drodze warto przystanąć przy naturalnym basenie morskim, który swego czasu był "modny" na instagramie. Jego zdjęcia znajdziecie wyszukując hasztag #krabbenfelsen . W całej okazałości prezentuje się w porach odpływu. Znajdziecie go około 200 m na północ od hotelu Castillo San Jorge.

Caleta de Fuste to pełnowymiarowe turystyczne miasteczko z dużym wyborem knajpek, barów, klubów, sklepów i punktów usługowych. Sprawdzi się dobrze dla osób, które lubią, by "poza hotelem coś się działo". Ze względu na spokój wybrzeża w tym miejscu ta lokalizacja polecana jest dla rodzin z dziećmi (minimalny czas transferu z lotniska to dodatkowy atut).

Caleta de Fuste chętnie wybierana jest przez osoby, które planują intensywne zwiedzanie wyspy. Lokalizacja pośrodku wybrzeża dobrze się sprawdza jako baza wypadowa zarówno w kierunku północnym, jak i południowym.