Caleta de Fuste

Wrzesień 6, 2016
Fuerteventura

Niewątpliwą zaletą miejscowości jest to, ze położona jest zalewie kilka kilometrów od lotniska. Wszystkich tych, których zmęczy kilkugodzinny lot na Kanary, zadowoli z pewnością to, ze do hotelu dojada z lotniska w ciągu kilku minut. 

Bliskość lotniska nie powinna niepokoić tych, którzy boja się, że ich wakacje mógłby zakłócić hałas nadlatujących samolotów. Lotnisko na Fuerteventurze nie pracuje w nocy, ostatnie samoloty przyjmowane maksymalnie do godziny 23:00, następnie ruch lotniczy zamiera aż do 7 rano.

Caleta de Fuste nazywana jest przez mieszkańców Fuerteventury Castillo czyli “zamek”. W miasteczku na terenie hotelu sieci Barcelo znajduje się XVIII wieczna baszta. Takie elementy obrony wybrzeża budowano także w innych miejscach na Wyspach Kanaryjskich, na Fueretventurze bliźniacza znajduje się w miejscowości Cotillo, podobna także na Lanzarote w okolicach Playa Blanca oraz w Arrecife.

Na pewno największą atrakcją miasteczka jest plaża, leżąca w pięknej zatoce, charakteryzująca się jasnym piaskiem i łagodnym zejściem do wody. To kolejny powód do tego, by do Castillo wybrać się na wakacje z dziećmi. Plaża jest ładnie zagospodarowana, można tu wynająć leżaki i parasole.

Centrum miasteczka wypełniają knajpki. Fuerteventura nie jest miejscem dla imprezowiczów, ale bez problemu można tu milo spędzić czas także poza hotelami. Wśród gości hotelowych w Caleta de Fuste dominują Anglicy i Irlandczycy, więc znajdziemy tu angielskie i irlandzkie puby. Do późnych godzin wieczornych wieczornych ulicami spacerują turyści, w pubach leje się piwo, a stoły barów i restauracji zastawione są hiszpańskimi tapas.

W ciągu dnia można wybrać się do centrum handlowego Atlantico leżącego przy głównej szosie FV-2. Znajdziemy w nim wiele sklepów odzieżowych, supermarket i jedyne na wyspie kino. W Hiszpanii większość filmów wyświetlana jest z dubbingiem, ale niektóre z nich pokazywane są w wersji oryginalnej z hiszpańskimi napisami.

Caleta de Fuste jest tez zagłębiem golfowym na Fuerteventurze. Miejscowość oferuje możliwość uprawiania również innych sportów. 

Około 2 km na południe od Castillo znajdują się Salinas del Carmen – saliny, które niegdyś produkowały duże ilości soli. Obecnie ta produkcja jest zdecydowanie mniejsza, a obiekt funkcjonuje jako muzeum soli. Do salin można się dostać z miasteczka nawet spacerem.

Naturalny basen w okolicach Caleta de Fuste. Na mapach Google odnajdziecie go pod nazwą “Krabbenfelsen”. Żeby wyglądał tak jak na zdjęciu, musicie wybrać się tam w porze odpływu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Rico Canarias- wycieczki fakultatywne Fuerteventura